Poskytovaná sleva u partnera:

Není v České republice mnoho míst, která by se mohla pochlubit tak krásnou a rozmanitou přírodou a nevšední krajinou jako Pálava s jejími bělostnými skalami, jarními mozaikami rozkvetlých stepí, vinohrady na sluncem ozářených stráních a se zbytkem pálavských luhů s letitými duby na břehu slepého ramene Dyje.

Karta plná výhod, se kterou získáváte bonusy a slevy k více než 130 službám na Jižní Moravě pod Pálavou.

Pálava leží uprostřed prastaré kulturní krajiny jižní Moravy, která patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Mezi dnešními Dolními Věstonicemi a Pavlovem existovala pravěká tábořiště lovců mamutů, po nichž zbyly nejen skládky mamutích kostí a pozůstatky ohnišť, ale i světoznámá soška Věstonické Venuše. Právě v této oblasti se objevili i první zemědělci, naopak ve středověku patřil zase Mikulov k nejvýznamnějším moravským městům a dodnes zůstává střediskem moravského vinařství. Pálava tak se svým okolím představuje dobrý příklad vyváženého vztahu mezi člověkem a přírodou, jehož výsledkem je malebná kulturní krajina.

Chceme Vám nabídnout nejen krásy Pálavy, ale také kouzlo vinařských obcí, které spadají pod Mikulovskou a Velkopavlovickou moravskou vinnou podoblast. Tak jako v zahraničí se i do našeho kraje vracejí turisté za kvalitním vínem a vinařskými akcemi, ale také si rádi vychutnají moravskou pohostinnost, relaxaci, nádhernou přírodu, památky a také zdejší tradice.

Vinařství na jižní Moravě patří mezi nejstarší v Evropě; réva vinná se zde pěstuje již od dob Keltů. Zdejší lidé dobře vědí, že skutečné poklady se neukrývají na dně moří, ale ve vinných sklepech nebo archivech. K návštěvě vábí nejen vinohrady, památkové rezervace vinných sklepů či sklepní uličky, ale také vinařské expozice, výstavy, veletrhy či vinobraní. Kraj je navíc protkán cyklistickými vinařskými stezkami. Vinařské tradice jižní Moravy nabízejí spoustu skvělých chutí, vůní a zážitků, které můžete objevovat po celý rok. Přesvědčte se s naší nabídkou služeb a akcí, že u nás sezóna vinobraním nekončí. Na přelomu zimy a jara, kdy už je víno "zralé", se vydejte na některý z vinných koštů a ochutnejte nejlepší vína...

help